Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Faspol Sp. z o.o.

O firmie

Historia firmy

Firma Faspol pojawiła się na rynku w 2001 roku. Zostaliśmy wyodrębnieni z firmy Faspoma – czołowego w ówczesnych czasach producenta zbiorników do magazynowania i przetwórstwa produktów mleczarskich o przeszło pięćdziesięcioletniej historii.
Od samego początku funkcjonowania firmy obiektem flagowym naszej produkcji były silosy i zbiorniki do przechowywania produktów ciekłych, produkowane z materiałów nierdzewnych i kwasoodpornych. Z upływem lat stopniowo poszerzaliśmy swój asortyment o kolejne produkty dedykowane branżom: budowlanej, chemicznej, spożywczej.
W ciągu 14 lat firma wyspecjalizowała się w dziedzinie produkcji silosów do magazynowania produktów sypkich i ciekłych spożywczych (takie jak mąka, cukier, mleko, woda), jak również produktów przemysłowych (cement, piasek, trociny, kruszywo).
W 2012 roku firma przeszła przekształcenia własnościowe, w konsekwencji których został podniesiony kapitał zakładowy oraz rozpoczął się proces intensywnego inwestowania w rozwój firmy.
Działania te pozwoliły podnieść komfort pracy i stale doskonalić jakość oferowanych usług poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów są certyfikaty PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-EN ISO 3834-2:2007, które Faspol wdrożył.

Polityka jakości

Nadrzędnym celem naszej polityki jest zadowolenie naszego klienta i najwyższa jakość oferowanych usług.

Podstawowe cele, do których zmierzamy to:

  • optymalne zaspokojenie oczekiwań Klientów poprzez rozpoznanie ich potrzeb i wspólne wypracowanie metod ich rozwiązania
  • stałe podnoszenie poziomu jakości oferowanych produktów i usług
  • ciągłe poszukiwanie lepszych metod produkcji w celu obniżania kosztów wykonania
  • dozbrajanie parku maszynowego w kierunku poszerzania wachlarza możliwości produkcyjnych.


Wprowadzając powyższe założenia w sposób zorganizowany staramy się wytwarzać produkty najwyższej jakości przy przestrzeganiu obecnie obowiązującego prawa zarówno w zakresie technicznym jak i personalnym.
Politykę i cele jakości w naszej firmie gwarantuje certyfikat zarządzania ISO 9001:2009.

Odpowiedzialność społeczna

Naszym celem jest maksymalne zadowolenie klienta z dostarczanych produktów i usług. Nie zapominamy jednak o tym, że jako przedsiębiorstwo możemy realnie wpływać na to kogo szkolimy oraz kto może znaleźć u nas zatrudnienie.
W naszej firmie praktyki nabywają uczniowie szkół zawodowych i techników, których uczymy tajników spawania oraz kultury pracy w przemyśle, w dziale konstrukcyjnym szlify zdobywają studenci uczelni technicznych.

Współpraca z nauką

Doskonale wiemy, że nie ma postępu bez współpracy z jednostkami naukowymi. Podpisaliśmy listy intencyjne, na mocy których zobowiązaliśmy się do współpracy z dwoma wydziałami Politechniki Łódzkiej. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wydziałem Mechanicznym oraz Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Spotykamy się, wspólnie debatujemy, szukamy nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, wdrażamy je do przemysłu.